www.Golldennet.com/گلدن نت
اقدامات قبل عمل بینی | فرم بینی | بهبود مناسب بینی | دکتر محمد مجیدی
لیفت ابرو دکتر محمد مجیدی
لیفت ابرو
بهمن ۷, ۱۳۹۷
بوتاکس صورت دکتر محمد مجیدی
بوتاکس صورت
بهمن ۱۶, ۱۳۹۷

اقدامات قبل عمل بینی

اقدامات قبل عمل بینی دکتر محمد مجیدی

اقدامات قبل عمل بینی

همانگونه که بینی به مراقبت های بعد از عمل نیاز دارد و در نتیجه ی جراحی تأثیر گذار و با اهمیت می باشد، یک سری اقدامات قبل عمل بینی وجود دارد که انجام آنها باعث میشود نتیجه مطلوبی برای شما عزیزان بوجود آید:

 

اقدامات قبل عمل بینی دکتر محمد مجیدی

 

۱- از اقدامات قبل عمل بینی می توان گفت حتماً قبل از عمل، مشاوره حضوری با جراح مورد نظرتان داشته باشید و به پزشکانی جهت انجام جراحی زیبایی مراجعه کنید که تخصص و مهارت لازم را داشته باشند. سه تخصصی که مجوز انجام عمل های زیبایی بینی و صورت را دارند عبارتند از: الف-متخصص گوش و حلق و بینی، ب-فوق تخصص پلاستیک، ترمیمی و سوختگی و ج-متخصص فک و صورت. (تخصصی با عنوان جراح زیبایی نداریم یا اگر پزشکی از عبارت جراح پلاستیک ( مثلا بینی یا صورت) برای توضیح نوع کاری که انجام میدهد استفاده میکند حتما باید عنوان یکی از سه تخصص فوق درکنارش ذکر شود.)

۲- در روز مشاوره در مورد علاقه و ترجیح خود در مورد فرم بینی بعد از عمل با پزشک صحبت کنید و به نظر جراح در مورد فرم مطلوب برای شما با توجه به چهره اتان، ایرادات بینی اتان و محدودیت های موجود برای رسیدن به نتیجه دلخواه توجه کنید و سپس تصمیم بگیرید.

۳- از جمله اقدامات قبل عمل بینی این است که در صورت حساسیت داروئی، مصرف دارو و مواد مخدر یا داشتن هر نوع بیماری (بویژه بیماری قلبی عروقی، بیماری تنفسی، بیماری خونریزی دهنده ، دیابت، بیماری تیروئید و بیماری روحی و روانی) پزشک خود را در روز مشاوره مطلع سازید.

۴- از ۲ ماه قبل از عمل مصرف احتمالی راکوتان، آکوتان و داکوتان (داروهای خانواده ایزوترتینوئین) باید قطع شود. (البته بعضی ذکر می کنند که تا ۱ ماه قبل از عمل هم می توان مصرف نمود.)

۵- از اقدامات قبل عمل بینی می توان اشاره نمود که از ۲ هفته قبل از عمل از خوردن ویتامین E و روغن ماهی پرهیز کنید.

۶- از ۲ هفته قبل از عمل از مصرف دخانیات (سیگار، قلیان و…) پرهیز کنید. مصرف دخانیات و دود آن باعث کاهش اکسیژن رسانی و عدم بهبود مناسب بینی عمل شده و نیز افزایش ورم می شود.

۷- حداقل از ۲ هفته قبل از عمل نباید به نواحی صورت بوتاکس زده شود.

۸- پرهیز از مصرف آسپرین و داروهایی مانند ایبوپروفن، ژلوفن، دیکلوفناک، مفنامیک اسید، ناپروکسن، پیروکسیکام و نووافن از ۷۲ ساعت قبل تا ۷۲ ساعت بعد از عمل.

۹- بهتر است قبل از عمل در زاویه های متفاوت از بینی خود عکس بگیرید تا پس از جراحی تغییرات را مشاهده کنید. (جراحان برای عمل معمولا فتوگرافی درخواست میکنند که مخصوص عمل بینی است جهت ارزیابی قبل و حین عمل و در مراکز مشخصی انجام‌ میشود. عکسها را در روز عمل همراه خود داشته باشید؛ هرچند بعضی پزشکان در مطب خود عکسها را تهیه میکنند.)

۱۰- آزمایش هایی که جراح برای شما نوشته انجام داده و جواب آنرا به ایشان نشان دهید. در روز عمل آزمایش ها را همراه خود داشته باشید.

۱۱- از جمله اقدامات قبل عمل بینی این است که در روز عمل هیچگونه آرایشی نداشته باشید و در صورت داشتن مژه مصنوعی، بهتر است قبل از عمل برداشته شود.

۱۲- قبل از عمل حمام کنید.

۱۳- از ۸ ساعت قبل از عمل چیزی نخورید و در زمان عمل ناشتا باشید.

۱۴- سعی کنید شب قبل از عمل خواب کامل داشته باشید.

۱۵- سعی کنید نزدیک زمان عمل آرامش خود را حفظ کنید. هرچند داشتن مقداری استرس طبیعی است ولی در صورتی که استرس شدید داشتید می توانید شب قبل از عمل یک عدد قرص آرام بخش (مانند اگزازپام ۱۰ میلی گرم) قبل از خواب مصرف کنید.

۱۶- موفق باشید.

دکتر محمد مجیدی – جراح و متخصص گوش و حلق و بینی/جراح پلاستیک بینی و صورت

( معیارهای زیبایی بینی بانوان | جراحی بینی | بهترین جراح بینی )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button