www.Golldennet.com/گلدن نت
الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه | زیبایی بینی | زیبایی گونه | دکتر محمد مجیدی
معیارهای زیبایی بینی در بانوان
معیارهای زیبایی بینی در بانوان
آبان ۱, ۱۳۹۷
انواع بینی ها ، تفاوت آنها ونتایج عمل هر کدام
انواع بینی ها ، تفاوت آنها ونتایج عمل هر کدام
آبان ۳, ۱۳۹۷

الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه

الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه

الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه

مواردی در چهره ی افراد به ویژه خانم ها در سطح جامعه دیده می شود که متاسفانه هیچ تناسبی با معیار های زیبایی شناسی ندارند و انسان را به این فکر وامیدارد که سلیقه مردم به کدام سو رفته است؟ در این مقاله برای شناخت الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه با ما همراه باشید.

 

الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه

 

نمونه هایی از الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه

 

الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه

 

 • در مورد خانم ها، طبیعتا سلیقه و خواست بعضی از آقایان نیز در گرایش آن ها به تغییر چهره ی غیرطبیعی نقش دارد. هر چند عدم خودباوری هم دارای نقش بسیار مهمی است؛ و در کل می توان گفت هم در بین آقایان و هم خانم های جامعه، حداقل در گروهی از آن ها، سلیقه ایی خاص و البته نازیبا شکل گرفته است.
 • نکته دیگر میزان بسیار زیاد آرایش توسط عده ی زیادی از بانوان ایرانی می باشد. بدون شک یک آرایش ملایم و به اندازه، جذابیت و زیبایی چهره شما را بیشتر از یک آرایش غلیظ و افراطی افزایش می دهد.
 • نکته مهم قابل عرض بنده به هموطنانم این است که زیبایی در کنار سادگی، طبیعی و به اندازه بودن و به ویژه تناسب کل اجزای صورت با یکدیگر است که شکل می گیرد و نه بارز بودن بیش از حد هر کدام از این اجزا و در این میان نقش یک جراح و متخصص زیبایی ماهر و البته خوش سلیقه در ایجاد این تناسب چهره بسیار حائز اهمیت است.
 • تمایل به داشتن صورت زیبا، یک امر طبیعی و پذیرفته شده است و هر چند انسان ها از نظر زیبایی بسیار متفاوت خلق شده اند اما نکته مهم و با ارزش، داشتن اخلاق و سیرت زیبا و پسندیده است که میتواند هر چهره ای را ولو زیبا یا نازیبا تحت تاثیر قرار دهد و فرد را محبوب و مطلوب دیگران نماید.

ابرو

 • به نظر بنده در حال حاضر بزرگ ترین معضل چهره ی خانم های ایرانی ابروی آن ها می باشد.
 • ابروی پهن و کشیده زیبا می باشد اما ابروی خیلی پهن (عریض) و خط کشی شده که گاهی به دو برابر پهنای یک ابروی طبیعی می رسد یا برعکس آن ابروی بسیار نازک، اصلا زیبا نیست. اگر تمایل به پهن و بلندتر شدن یا نازک کردن ابروی خود دارید این کار را در حد مناسب و زیبا انجام دهید.
 • ابروی بسیار کوتاه، نوک تیز و رو به بالا و شبیه یک مثلث باریک هم با معیار های زیبایی هم خوانی ندارند. موردی که در جامعه بسیار دیده می شود این است که نیمه ی انتهایی ابرو که در حالت طبیعی به سمت پایین متمایل می شود، کاملا از بین برده یا سوزانده می شود و به جای آن مسیر ابرو با حالت نوک تیز به سمت بالا تغییر داده می شود که اصلا زیبا نمی باشد.

 

الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه

 

 • تتوی ابرو به علت دائمی بودن و بعد از طی شدن دوره ی مد شده به سختی اصلاح و حذف می شود. گاهی دیده می شود با تتو یا میکروبلیدینگ خط هایی کاملا منظم و یکسان در حاشیه ابرو ایجاد می شود یا به صورت کاملا منظم و موازی هم ، هاشور زده می شود! از این کار جدا پرهیز کنید.(باید بدانید که در حالت طبیعی، رویش موها به صورت کاملا منظم نمی باشد و درجاتی از نامنظمی دیده می شود.)
 • چیزی که مسلم است ابروی خیلی پهن یا خیلی نازک یا خیلی کوتاه و نقاشی شده و مصنوعی که طراحی شکل آن همراه بدسلیقگی باشد، از نظر معیار های زیباشناسی اصلا زیبا نمی باشد و روی چهره ی شما تاثیر بسیار منفی خواهد گذاشت.
 • نکته ی پایانی و مهم : به صورت طبیعی و خدادادی در تعداد قابل توجهی از ایرانی ها ابرو پرپشت و خوش فرم می باشد و فقط نیاز به اصلاح جزئی و مرتب کردن دارد و دستکاری افراد ناشی یا بد سلیقه باعث مصنوعی شدن ابرو و زشتی چهره ی فرد خواهد شد که گاهی برای همیشه باقی خواهد ماند. بنابراین خانم های محترم و به ویژه دختر خانم های عزیز ؛ لطفا ابروی خود یا دست نزنید یا به فردی ماهر و خوش سلیقه بسپارید.

لب

تمایل به داشتن لب های پهن در بین بانوان انکار ناشدنی است و مذموم هم نمی باشد، اما مسلما لب های بسیار کلفت و برجسته که تمام اجزای صورت را تحت تاثیر قرار می دهند مناسب و زیبا نمی باشند.

 

الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه

 

 • اگر اقدام به تزریق ژل می کنید، از پزشک خود بخواهید که در حد مناسب و در تعادل با دیگر اجزای چهره این کار را انجام دهد. درست است که مهارت و سلیقه ی پزشک دارای اهمیت زیادی می باشد اما گاهی اصرار زیاد فرد جهت برجسته شدن لب ها باعث می شود حتی اگر پزشکی از این کار پرهیز کند، بیمار به پزشک دیگر یا حتی افراد غیر متخصص (از جمله آرایشگران!!) برای رسیدن به هدفش مراجعه نماید.
 • طبعا اقدام به تزریق ژل در لب های باریک در صورت تمایل فرد و در حد مناسب قابل قبول می باشد اما متاسفانه دیده می شود کسانی که لب هایی نسبتا پهن و خوش فرم دارند نیز اقدام به تزریق ژل می کنند که نتیجه ی آن تبدیل یک لب زیبا به لبی کاملا برجسته، متورم و بدفرم می باشد.
 • خانم های محترم توجه داشته باشید که آرایش لب، در صورتی که فراتر از مرز طبیعی لب ها برود اصلا زیبا نمی باشد؛ از انجام این کار پرهیز کنید.

گونه و زاویه فک

گونه و فک هم شرایطی مانند لب پیدا کرده اند، گونه هایی کاملا برجسته یا زاویه فک تیز و پهن که هیچ تناسبی با دیگر اجزای صورت ندارند. اگر برای برجسته شدن گونه ها (به ویژه در افرادی که گونه ی صاف و غیر برجسته دارند) یا زاویه دار شدن فک، اقدام به تزریق ژل می کنید باید در حد معقول باشد. به ویژه در خانم ها زاویه دار کردن فک (اگر تمایل به انجام این کار دارند) باید مختصر و در حد کم انجام شود.

بینی

در کنار موارد ذکر شده، یک بینی عمل شده بسیار کوچک و باریک همراه با سر بالا بودن و قوس زیاد را هم قرار دهید که ترکیب آنها می شود یک چهره ی خاص غیر طبیعی و شبیه هم به ویژه در قشری خاص از خانم های ایرانی.

 

 

و کلام آخر : ” لطفا با هدف زیباتر شدن خودتان را زشت نکنید “

 

 

دکتر محمد مجیدی – جراح و متخصص گوش و حلق و بینی/جراح پلاستیک بینی و صورت

( الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه | جراحی بینی | جراح بینی )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button