www.Golldennet.com/گلدن نت
معیارهای زیبایی بینی در بانوان | معیارهای زیبایی چهره | بهترین جراح بینی | دکتر محمد مجیدی
معیارهای زیبایی بینی در مردان
معیارهای زیبایی بینی در مردان
مهر ۲۹, ۱۳۹۷
الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه
الگوهای زیبایی نامناسب در جامعه
آبان ۲, ۱۳۹۷

معیارهای زیبایی بینی در بانوان

معیارهای زیبایی بینی در بانوان

معیارهای زیبایی بینی در بانوان

زیـبـایی فیزیکی شـاید در بانوان همه چیز نباشد، اما یقیناً یـک عـامــل بسـیار حیاتی میباشد. در این مقاله در رابطه با موضوع معیارهای زیبایی بینی در بانوان صحبت خواهیم کرد.

 

معیارهای زیبایی بینی در بانوان

 

نیمرخ

  • در نمای نیمرخ در خانمها بهتر است تیغه بینی یا صاف باشد یا بین تیغه و نوک بینی یک اختلاف سطح خفیف وجود داشته باشد تا یک قوس خفیف ایجاد شود. وجود قوس زیاد به شکلی که تیغه بینی خیلی پایین تر از نوک‌بینی قرار گیرد نه زیباست و نه بصورت خدادادی و طبیعی در بینی افراد دیده میشود.

 

  • از طرفی در لمس و بویژه در نگاه نباید سطح تیغه بینی ناصاف باشد؛ در صورتیکه در نگاه نامنظمی روی تیغه دیده نشود اما در لمس ناصافی خفیف احساس شود میتوان تا حدی از آن چشم‌پوشی کرد ، هر چند مطلوب اینست که در لمس نیز تیغه صاف باشد. ( البته در بعضی موارد انگشت شمار ممکن است در محل اتصال استخوان و غضروف تیغه ، بعد از مدتی بعلت ایجاد فیبروز و طی روند ترمیم ،مقداری برجستگی خفیف ایجاد شود که به راحتی و با یک روتوش کوچک قابل اصلاح میباشد)

 

  • میزان سربالا بودن نوک بینی نباید بیش از حد باشد ، به شکلی که مقدار نرمال و ایده آل زاویه بین بینی و لب ( زاویه بین قسمت پایین بینی و پشت لب بالا در نمای نیمرخ)  بر اساس معیارهای زیبایی شناسی بین ۹۵ تا ۱۱۰ درجه می باشد و بیشتر از آن چندان مطلوب نیست ؛ بویژه زاویه ۱۲۰ درجه و بیشتر ( که متاسفانه در بعضی عملها دیده می شود) اصلا مناسب نیست و باعث می شود علاوه بر بالا رفتن زیاده از حد نوک بینی و کوتاه شدن طول بینی نسبت به بقیه اجزاء چهره ، در نمای روبرو هم سوراخهای بینی بطور کامل دیده شوند که زیبا نمی باشد.

فرم قسمت پایین بینی در نمای نیمرخ در بینی به شکل طبیعی و بینی نیمه فانتزی (اصطلاحی عامیانه در مورد بعضی اشکال بینی) متفاوت است ؛

در حالت طبیعی که اشکال بسیار متفاوتی میتواند داشته باشد، دو فرم را که زیباتر میباشند توضیح میدهم :

الف : قسمت پایین تیغه میانی با زاویه کم‌بالا رفته و سپس نزدیک نوک بینی یک انحنای خفیف و گرد به بالا پیدا میکند و بعد از قسمت نوک، در تماس با تیغه بینی هم یک انحنای خفیف دیگر پیدا میکند ؛ در اینحالت نوک بینی کمی بالاتر از تیغه بینی قرار میگیرد.

 

معیارهای زیبایی بینی در بانوان

 

ب : ستون میانی بینی، مستقیم و با زاویه خفیف نسبت به لب بالا به سمت نوک بینی حرکت میکند و اختلاف سطح نوک بینی و تیغه خیلی کم است و تیغه بینی صاف است.

 

معیارهای زیبایی بینی در بانوان

 

در بینی نیمه فانتزی ، ستون میانی بصورت نسبتا صاف و با زاویه بیشتر نسبت به لب بالا (نسبت به حالت طبیعی) قرار میگیرد و قوسی خفیف و بیشتر از حالت طبیعی روی تیغه بینی دیده میشود و نوک بینی نسبت به حالت طبیعی بالاتر از تیغه قرار میگیرد؛ در اینحالت بینی تا حدودی شکل عمل شده دارد.

 

معیارهای زیبایی بینی در بانوان

 

 

 نکته : اینکه فرم بینی هر فرد بعد از عمل به کدام شکل در بیاید تا حد زیادی به علاقه فرد، مسائل فرهنگی، فرم و کیفیت بینی قبل از عمل فرد (که اجازه تغییرات لازم را بدهد) و بویژه تشخیص پزشک مبنی بر تناسب و هماهنگی آن شکل از بینی با چهره فرد بستگی دارد ؛ طبعا سلیقه جراح (متمایزکننده اصلی جراحان از یکدیگر از نظر بنده) وتوانایی وی در رسیدن به آن هدف نقش تعیین کننده دارد.

 

_ ارتفاع نوک بینی معیارهایی دارد که در تناسب با بقیه اجزاء بینی و صورت بدست می آید و نباید بیش از حد بلند یا کوتاه باشد.

_ لبه پره بینی نسبت به لبه پایینی بینی (ستون میانی) در نمای نیمرخ نباید هم سطح و مماس باشد یا فاصله زیاده از حد داشته باشد( یک فاصله نسبی با معیار عددی مشخص باید وجود داشته باشد)

_ نکته : در عکس زیر بدون توجه به زیبایی اجزاء چهره،  بینی بسیار زیباست ؛ اما احتمالا تعدادی از خانمهای ایرانی هستند که بگویند بینی زیبایی ندارد !!! ؛ نوک بینی گرد است ، قوس ندارد ، زیاد سربالا نیست و … حتما از ایرادهایی است که خواهند گرفت ؛  خوب است کمی سلیقه امان را اصلاح کنیم ، چیزی که خوشبختانه دارد کم کم اتفاق می افتد و انتخاب مدلهای طبیعی و البته زیبا توسط بانوان را بیشتر شاهد هستیم.

 

معیارهای زیبایی بینی در بانوان

 

نمای روبرو

در نمای روبرو صاف بودن تیغه بینی و قرینگی اجزای بینی در دو طرف مانند نوک ، پره ها و دیوارهای طرفی بینی و فرم مناسب هر کدام از اجزا نسبت به یکدیگر باید وجود داشته باشد.

نوک بینی نباید تیز باشد و پره ها دارای انحنایی خفیف باشند و نباید حالتی شبیه خط صاف پیدا کنند.

تیغه بینی باید از بالای نوک بینی تا فاصله بین دو چشم حالت مستقیم و با عرض یکسان باشد و به سمت نوک بینی در پایین و ابروها در بالا بتدریج افزایش عرض خفیف پیدا کند. در صورتیکه عرض تیغه بینی در بالا ( کمی پایین تر از فاصله بین دو چشم ) بیشتر از پایین تیغه باشد فرم زیبایی ایجاد نمیکند.

بهتر است قسمت کوچکی از سوراخهای بینی دیده شود ، دیده شدن کامل سوراخها میتواند نشانه این باشد که نوک بینی بیش از حد سربالا شده است.

پهنای پره ها بهتر است مماس بر خطی باشد که از گوشه داخلی چشمها بصورت عمودی رسم میشوند و پهن تر یا باریکتر از فاصله این دو خط نباشد. البته در افرادی که صورت بزرگ و پهن یا گرد و چاق دارند ، بیشتر بودن خفیف پهنای پره ها نسبت به این فاصله احتمالا اشکالی ایجاد نمیکند.

 

 

دکتر محمد مجیدی – جراح و متخصص گوش و حلق و بینی/جراح پلاستیک بینی و صورت

( معیارهای زیبایی بینی بانوان | جراحی بینی | بهترین جراح بینی )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button