www.Golldennet.com/گلدن نت
معیارهای زیبایی بینی | جراحی بینی | جراح بینی | جراحی فک | دکتر محمد مجیدی
معیارهای زیبایی چهره 
معیارهای زیبایی چهره 
مهر ۲۶, ۱۳۹۷
معیارهای زیبایی بینی در مردان
معیارهای زیبایی بینی در مردان
مهر ۲۹, ۱۳۹۷

معیارهای زیبایی بینی

معیارهای زیبایی بینی

معیارهای زیبایی بینی

بینی بارزترین واحد زیبا شناختی صورت می باشد و در رابطه با سایر اجزای صورت بخصوص چانه، لبها و ابروها بررسی می گردد. در ادامه با معیارهای زیبایی بینی با ما همراه باشید. ارتباط بینی و صورت از طریق زوایای مختلفی که بین بینی و صورت ایجاد می شود تعیین می گردد که هر کدام مقدار ایده آلی دارند و طی عمل بینی سعی می شود به آن میزان ها نزدیک شویم.

 

معیارهای زیبایی بینی

 

زاویه بین بینی و چانه

از جمله این زوایا ، زاویه بین بینی و چانه است. بر اساس تحقیقی که بنده انجام داده ام ، در نژاد ایرانی این زاویه با اینکه بطور متوسط نرمال است اما در حداقل میزان نرمال قرار دارد و در تجربه می بینیم که درصد کسانی که جهت عمل بینی مراجعه می کنند و چانه عقب تر از حالت نرمال دارند کم نیست و این افراد برای ایجاد تناسب بین اجزاء صورت بویژه تناسب بین بینی و چانه ، نیاز دارند چانه با روش هایی مانند تعبیه پروتز یا تزریق ژل یا در موارد عقب بودن شدید فک و چانه ، با جراحی ، فک پایین جلو آورده شود.

 

نکته اینجاست که بسیاری از اینگونه مراجعین به مشکل عقب بودن چانه خود اهمیت نمی دهند و فقط به عمل بینی توجه دارند ، در حالیکه اگر در کنار عمل بینی ، چانه عقب رفته نیز اصلاح شود در زیبایی چهره تاثیر زیادی خواهد داشت.

 

پروتز

در مورد پروتز معمولا از پروتز سیلیکونی استفاده می شود که قوام مناسب و طبیعی تر داشته و تغییر سایز پیدا نمی کند و اگر به هر دلیل فرد تمایلی به ادامه استفاده از آن نداشته باشد ، میتوان آنرا در آورد؛ مدت عمل و دوره نقاهت کوتاهی دارد.

تزریق ژل

در تزریق ژل ، تاثیر آن حدود ۶-۷ ماه خواهد بود و مجدداً باید تکرار شود ، قوام آن کمتر از پروتز است و ممکن است بعد از دو سه بار تزریق ، نیاز به تکرار کاهش یابد.

 

معیارهای زیبایی بینی

 

جراحی فک

در جراحی فک که معمولا برای موارد شدید عقب بودن فک و چانه استفاده می شود و استخوان فک به جلو کشیده می شود ، عمل نسبتا سنگین بوده ، مدت عمل و دوره نقاهت بعد از عمل طولانی است و شکل ایجاد شده دائمی می باشد.

 

 

دکتر محمد مجیدی – جراح و متخصص گوش و حلق و بینی/جراح پلاستیک بینی و صورت

( معیارهای زیبایی بینی | جراحی بینی | جراحی فک )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button