www.Golldennet.com/گلدن نت
معیارهای زیبایی چهره | تناسب اجزای صورت | جراحی بینی | دکتر محمد مجیدی
معیارهای زیبایی بینی
معیارهای زیبایی بینی
مهر ۲۸, ۱۳۹۷

معیارهای زیبایی چهره 

معیارهای زیبایی چهره 

معیارهای زیبایی چهره 

در ابتدا باید عرض کنم که زیبایی یک امر نسبی است و سلیقه ها در اینمورد بسیار متفاوت است و نمیتوان یک الگوی خاص را برای همه پیشنهاد داد اما باید گفت که تناسب اجزاء صورت در ترکیب با یکدیگر است که بسیار حائز اهمیت می باشد.در این مقاله برای بررسی معیارهای زیبایی چهره با ما همراه باشید.

معیارهای زیبایی چهره 

نکته مهم در بررسی صورت ، بررسی قرینگی است. بندرت دو نیمه صورت کاملا قرینه خواهند بود. در صورتیکه غیر قرینگیِ واضح در صورت وجود داشته باشد روی اجزاء صورت از جمله بینیِ عمل شده ، در دید ظاهری، تاثیر منفی خواهد گذاشت و لازم است که قبل از عمل حتما اینمورد را در نظر داشت.

از جمله معیارهای زیبایی چهره عبارتند از :

  • پیشانی : تحدب ملایم پیشانی در نمای نیمرخ و بلند بودن آن
  • ابرو : پهنای ابرو در شروع و نازک شدن تدریجی به سمت انتها ؛ که در خانمها بالاترین نقطه ابرو روی خط عمودی است که مماس بر حاشیه خارجی چشم رسم میشود ( هر چند بر اساس مد این نقطه قابل تغییر است) ؛ در انتها ابرو بتدریج به سمت پایین متمایل میشود. پهن و عریض بودن ابرو باعث زیبایی آن خواهد بود ( که بطور طبیعی در ایرانیها زیاد دیده میشود)و نسبت به ابروی بسیار باریک یا بسیار کوتاه ، زیبایی قابل توجهی خواهد داشت. طبیعتا این پهن و عریض بودن باید در حد متعادل و متناسب با بقیه اجزای صورت باشد و پهن کردن زیاده از حد و غیر طبیعی ابرو نیز زیبا نیست.نکته دیگر اینکه حاشیه های ابروی طبیعی و زیبا کمی نامنظم میباشد ، یعنی موها بصورت کاملا خط کشی شده و در یک خط صاف رشد نکرده اند ( برخلاف آن چیزی که در جامعه و بصورت غیر طبیعی بویژه با تتو کردن دیده میشود)

معیارهای زیبایی چهره 

  • گونه : گونه ها دارای برجستگی مشخص میباشند که نسبت به دیگر اجزای صورت کمی برجسته تر دیده میشود. البته این برجستگی باید در حد متعادل و مناسب باشد تا تناسب بین گونه ها با بقیه اجزای صورت مختل نشود.
  • لب ها : نسبت مناسب ارتفاع لب بالا با لب پایین حدود ۱ به ۲ می باشد که البته این مقدار هم میتواند متغیر باشد ، یعنی دو لب میتوانند ارتفاع یکسانی داشته باشند و زیبا هم باشند. اما آن چیزی که در بعضی موارد با تزریق ژل دیده میشود، برجستگی و بزرگی واضح لب بالا نسبت به لب پایین ( وکلا هر دو لب) است که قابل قبول نمیباشد.
  • چانه : در بررسی گردن یا بینی،چانه یک جزء اساسی است و باید برجستگی واضح داشته باشدودر صورتیکه عقب تر ازحالت طبیعی باشد،برای بهبود تناسب چهره میتوان با تعبیه پروتز یا تزریق ژل و در موارد عقب بودن شدید با جراحی فک آنرا اصلاح کرد.
  • بینی: در مقاله آموزشی بعد درباره آن توضیح جامع خواهم داد.
  • هدفم از گذاشتن عکس مدلهای مختلف در مقالات ، بهبود دید زیبایی شناسی هموطنانم میباشد؛ الگوبرداری مطلق مورد نظرم نیست چون خلقت هر کس به گونه ای متفاوت با دیگری است و دستیابی به آن ممکن است مقدور نباشد یا سخت باشد. اما اگر دقت کنید متوجه میشوید که با وجودیکه تفاوتهای بارزی در ظاهر دارند ولی همگی دارای تناسب در چهره خود میباشند، از طرفی میتوانید تا حدی با فرمهای زیبای اجزای چهره آشنا شوید؛ یعنی اگر مثلا میخواهید ابروی خود را درست کنید، ببینید در مدلهای مختلف به چه صورت است وبهترین شکلی که با چهره شما نیز متناسب باشد را انتخاب نمایید(متاسفانه خیلی از مدلهایی که در جامعه می بینیم ،هم، متفاوت با ایده آلها هستند و هم نا زیبا میباشند) یا با دقت در شکل گونه یا لب میتوانید در صورت تمایل به تزریق ژل ، متوجه شوید آیا لازم است آنها را بسیار برجسته و نامتناسب با بقیه اجزاء چهره خود دراورید یا خیر؟ ، این نکته درباره بینی هم صادق است.

معیارهای زیبایی چهره

از طرفی انتخاب خود را بهتر میتوانید به پزشک منتقل کنید تا شما را به فرم دلخواهتان نزدیک کند(البته در صورت مقدور بودن؛ توجه به این نکته خیلی مهم است) و البته خوش سلیقه بودن و مهارت جراح هم در این زمینه بسیار با اهمیت است.

  • و نکته آخر اینکه، مهمتر از زیبایی ظاهری، سیرت زیبا و داشتن اعتماد به نفس بالا است که بسیار مهم و با ارزش میباشد، چیزی که میتواند وجود هر گونه اشکال در چهره را بی اهمیت جلوه دهد؛ با داشتن خودباوری کافی و درونی زیبا شاید اصلا نیازی به اقدامات متعدد برای اصلاح ایرادات ظاهری احتمالی وجود نداشته باشد.

انجام جراحی زیبایی بر اساس چشم و هم چشمی یا مد شدن، درست نمیباشد. درصورتیکه اعتماد به نفس کافی و باطنی خوب دارید، بدانید بسیار با ارزش است و هیچ اهمیتی ندارد که اشکالی در ظاهر خود دارید و عمل زیبایی نمیکنید. مهم اینست که خودتان از چهره خود راضی باشید. و اگر به هر دلیل تمایل به بهبود ظاهر خود نیز دارید( که بویژه برای خانمها قابل درک است) زیبایی ظاهر در کنار زیبایی درونی و خودباوری و رشد شخصیت است که عالی میباشد.

و کلام آخر : ” زیبایی در سادگی و تناسب است “

دکتر محمد مجیدی – جراح و متخصص گوش و حلق و بینی/جراح پلاستیک بینی و صورت

( معیارهای زیبایی چهره | جراحی بینی | جراح بینی )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button